Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciac

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia niedochodowe organizują nader interesujące projekty i angażują do nich pełnych energii działaczy, to brakuje im fachowego przygotowania dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle ich nie stać.

Konsultanci z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne warsztaty z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres wolontariusz@mail.pl. 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie instytucje, jak również pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednak korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – mówi Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy projekty będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi:
body>